Informacje o placówce

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Janusz Korczak.
Historia Miejskiego Przedszkola nr 27 w Częstochowie sięga 1980 roku. Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Częstochowa.
Siedziba placówki mieści się w budynku parterowym, o charakterze pawilonowym, trzyskrzydłowym, częściowo podpiwniczonym.
Przedszkole usytuowane jest przy ulicy Z. Krasińskiego 1, na osiedlu budownictwa wielorodzinnego „Trzech Wieszczów”. W jego sąsiedztwie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 33, Wyższa Szkoła Lingwistyczna oraz Filia
nr 5 Biblioteki Publicznej.
Placówka posiada cztery odrębne sale zajęć dla dzieci, każda dysponuje toaletą dostosowaną do wieku dzieci. W budynku przedszkola znajduje się również sala zabaw ruchowych. Do dyspozycji wychowanków należy duży plac zabaw wyposażony w atestowane zestawy do zabaw terenowych i piaskownica.
Dyrektor przedszkola wraz ze wszystkimi nauczycielami z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem dbają o zapewnienie optymalnych warunków do zaspokajania potrzeb wychowanków. Nauczyciele przedszkola systematycznie doskonalą własne umiejętności pedagogiczne oraz zdobywają dodatkowe kwalifikacje, które wpływają na uatrakcyjnienie ich pracy kształcąco – wychowawczej. Dzieci przejawiają wiele zainteresowań i posiadają talenty, które pozwalają na uwieńczone sukcesami uczestnictwo w miejskich i powiatowych konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich oraz teatralnych. Szeroki zakres działań placówki, systematyczność oddziaływań oraz wdrożenie ciekawych przedsięwzięć, np.: „Kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaków”, „Biały ząbek”, „Dzieciaki mleczaki”, „Czyste powietrze wokół nas”, środowiskowe pikniki rodzinne oraz dni otwarte przedszkola integrują społeczność przedszkolną. Placówka promuje własne działania na stronie internetowej przedszkola, w częstochowskiej prasie oraz w lokalnym radiu Fiat, gdzie można wysłuchać tematycznych sond z udziałem przedszkolaków.
Dążeniem całej kadry przedszkola są systematyczne działania zapewniające wychowankom bezpieczny i atrakcyjny pobyt w przedszkolu oraz dbałość o uśmiech dziecka każdego dnia.